Gamehighed
Bydgoszcz: Warsztaty tworzenia gier dla edukatorów Bydgoszcz: Warsztaty tworzenia gier dla edukatorów

Bydgoszcz: Warsztaty tworzenia gier dla edukatorów

W ramach Erasmus Days zapraszamy na żywo do Biblioteki UKW na bezpłatne warsztaty tworzenia gier dla edukatorów. Nauczycieli szkolnych i akademickich, szkoleniowców, edukatorów muzealnych i innych sympatyków edukacji kreatywnej i zespołowej. Dwie grupy do 30 osób: do wyboru 14 lub 15 października. Język: polski. Prosimy o rejestrację na wybrany dzień przez bezpłatne e-bilety z EventBrite.

Rejestracja Grupy 1 - czwartek 14 X:

https://www.eventbrite.co.uk/e/gamehighed-warsztaty-tworzenia-gier-dla-edukatorow-grupa-1-14-x-tickets-175898807067

Rejestracja Grupy 2 - piątek 15 X:

https://www.eventbrite.co.uk/e/gamehighed-warsztaty-tworzenia-gier-dla-edukatorow-grupa-2-15-x-tickets-178347461057

MIEJSCE

Biblioteka Główna UKW w Bydgoszczy, ul. Szymanowskiego 3

Sala Pamięci Bydgoszczan (2.28, piętro I)

PROGRAM

  • 11:00 - 13:00 - “Planszówka instant”: warsztat szybkiego prototypowania gier planszowych
  • 13:00 - 14:00 - wspólny lunch
  • 14:00 - 14:30 - “Ze szkoły na studia twórców gier”: rozmowa o programach kształcenia przygotowujących młodzież do pracy w branży gier
  • 14:30 - 16:30 - "Gry, które uczą": warsztat projektowania gier o walorach edukacyjnych

"Planszówka instant" - dr Michał Mochocki

Warsztat o podwójnym zastosowaniu. Po pierwsze, nauczymy się, jak w ciągu 2 godzin stworzyć grę planszową na wybrany temat. Zaczniemy od bardzo prostego zestawu zasad i stopniowo rozwiniemy poziom złożoności. Po drugie, dostaniecie Państwo do rąk sam warsztat: metodę i materiały. Z łatwością użyjecie ich z własnymi grupami w edukacji przedmiotowej, kreatywnej, albo pracy zespołowej.

"Gry, które uczą" - mgr Piotr Milewski

Zajęcia będą składać się z krótkiej części teoretycznej, opartej o materiały zawarte w podręczniku do przedmiotu "First Steps in Game Design", oraz części praktycznej, w której uczestnicy i uczestniczki zaprojektują własną grę edukacyjną. Celem zajęć jest zaprezentowanie - w teorii i praktyce! - podstawowych zasad projektowania gier i aktualnej wiedzy o edukacyjnych walorach gier, zwłaszcza w uczeniu kontekstowym i rozwijaniu umiejętności XXI wieku.

Szkolenie jest bezpłatne. Opiera się o polskie materiały z międzynarodowego projektu GAMEHIGHED w programie Erasmus+. Uczestnicy otrzymają certyfikat i materiały do samodzielnej pracy szkoleniowej.